VIII Ogólnopolski Supermaraton z Feniksem w Ozorkowie

• VIII Ogólnopolski Supermaraton z Feniksem w Ozorkowie

11 czerwca Rafał Kałuża reprezentujący Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno wziął udział w VIII Ogólnopolskim Supermaratonie w Ozorkowie. Nasz biegacz wystartował na dystansie 25 km, który pokonał z czasem 01:42:01, zajmując wysokie 7 miejsce w kategorii open.

Bieg w Ozorkowie zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury miał na celu między innymi propagowanie biegów długodystansowych oraz zapoznanie z walorami krajoznawczymi okolic Ozorkowa i gmin powiatu zgierskiego. Trasa biegu to pętla o długości około 25 km o charakterze przełajowy, z przewagą dróg szutrowych i duktów leśnych oraz niewielkim udziałem nawierzchni asfaltowej (łącznie około 2 km).

ozorkow161

W biegu na 25 km wystartowało 136 biegaczy, wygrał Maurycy Oleksiewicz z klubu Sport Factowy Łódź, który ukończył bieg z czasem 01:29:33.Drugie miejsce zajął z czasem 01:30:55 Mateusz Jaszczak, a trzecie Michał Stawski z czasem 01:35:44. Bieg na 50 km, który również został rozegrany w Ozorkowie w tym terminie wygrał z czasem 03:44:55 Tomasz Pawłowski.

Impreza z cyklu „Łódzkie Ultra” została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Gratulujemy udanego startu i czekamy na kolejne!!