Sukces biegaczki Klubu Feniks w VIII Biegu Niepodległości w Kielcach

• Sukces biegaczki Klubu Feniks w VIII Biegu Niepodległości w Kielcach

8 listopada w Kielcach bardzo dobry występ w VIII Biegu Niepodległości na 10 km zaliczyła Katarzyna Matysiak reprezentująca Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno. Nasza zawodniczka bieg, który wystartował o godzinie 11:11 ukończyła z czasem 44:01.

Katarzyna Matysiak w ciężkim Kieleckim biegu zajęła 97 miejsce w kategorii open, 3 miejsce w kategorii kobiet oraz 1 miejsce w kategorii K30.

Bieg Niepodległści wygrał Łukasz Woźniak zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który dystans 10 km przebiegł w czasie 32min. 58s. wyprzedzając Grzegorza Opiała (33:19) oraz Aleksandra Dragana (33:46).
U kobiet zwyciężyła Mariola Ślusarczyk z UKS Victoria Józefów Zwyciężczyni, która na mecie zameldowała się z czasem 38:40. Drugie miejsce zajęła Sabina Jarząbek (40:51), a trzecie wspomniana biegaczka z KS Feniks Opoczno.

mat33

W zawodach których głównym organizatorem był Wojewoda Świętokrzyski, a Współorganizatorami: Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz grupa KieleckiBiegacz.pl wystartowało około 800 uczestników.