Rekordy na Grand Prix City Trail w Łodzi i start biegaczy LKS Feniks

• Rekordy na Grand Prix City Trail w Łodzi i start biegaczy LKS Feniks

6 grudnia odbył się drugi, a zarazem ostatni w tym roku bieg z cyklu Grand Prix City Trail w Łodzi. W biegu o GP Łodzi kolejny raz wystartowali z KS Feniks: Ewa Knapik oraz Łukasz Knapik. Podczas niedzielnego głównego biegu na 5 km w którym uczestniczyło 318 osób padły dwa rekordy trasy za sprawą Tomasza Osmulskiego (tegorocznego mistrza Polski w biegach przełajowych) i Moniki Kaczmarek. Wynik Tomasza Osmulskiego to 15:42, a Monika Kaczmarek zwyciężczyni poprzedniej edycji GP ukończyła bieg z czasem 17:25.

Ewa Knapik bieg ukończyła z czasem 31:12, zajęła 291 miejsce open i poprawiła swój rekord życiowy. Łukasz Knapik z czasem 23:17, uplasował się na 111 miejscu w kategorii open.

gtl

W tym roku był to drugi i ostatni start z cyklu GP Łodzi, kolejne zawody odbędą się w przyszłym roku. Najbliższe 3 stycznia, kolejne: 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech z sześciu biegów.