Opoka z Feniksem kolejny raz promowała piłkę nożną wśród najmłodszych

  • Opoka z Feniksem kolejny raz promowała piłkę nożną wśród najmłodszych

W okresie wakacyjnym A.S.K.W.P. Opoka w Opocznie wspólnie z LKS Feniks Opoczno realizowali zadanie publiczne pod tytułem: „Prowadzenie zajęć profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć sportowych uzupełnianych warsztatami prowadzonymi przez psychologów oraz terapeutów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Opoczno”.

W wakacje wytypowani młodzi zawodnicy uczestniczyli w darmowych treningach piłkarskich, warsztatach z psychologiem oraz atrakcyjnej o aspekcie sportowym wycieczce. Zadanie pod hasłem: „Nie – dla alkoholu i narkotyków! TAK – dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście! OPOCZNO 2017” to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem zadania jakie zostało wdrożone w 2015 roku. W trzeciej edycji projektu wzięło udział aż 58 młodych piłkarzy, którzy trenowali na opoczyńskich orlikach w kilku grupach wiekowych.

W nagrodę za udział w zadaniu zawodnicy urodzeni w latach 2002-2004 pojechali na wycieczkę do Kielc, gdzie mieli okazję obejrzeć mecz Ekstraklasy: Korona Kielce – Zagłębie Lubin, natomiast zawodnicy urodzeni w latach 2005-2009 pojechali do Łodzi gdzie wzięli udział w pokazie popularnonaukowym – Dobór naturalny w Planetarium EC1 oraz zwiedzili Stadion Widzewa Łódź. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki udziału w wakacyjnym projekcie.

korona1

Zadanie realizowane przy akceptacji oraz wsparciu władz Miasta Opoczno oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie zadania byli: Prezes Abstynenckiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Opoka w Opocznie Krzysztof Miros, Marta Milczarczyk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie oraz trenerzy Grzegorz Brzeski i Piotr Jesionek z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno.

Zakładane rezultaty realizowanego zadania publicznego to kształtowanie i rozbudzanie w młodych ludziach zamiłowania do sportu, podniesienie umiejętności piłkarskich młodych uczestników zadania, nabycie przez uczestników wiedzy na temat szkodliwości działania alkoholu i innych środków odurzających i zagrożeń towarzyszących ich używaniu, zmniejszanie liczby działań ryzykownych podejmowanych przez młodzież związanych z alkoholem i narkotykami, rozwijanie pasji do sportu, zwiększenie świadomości przynależności do wspólnoty lokalnej, integracja rówieśników z Gminy Opoczno. Przeprowadzony projekt ma zmotywować niezłomnych młodych ludzi trenujących podczas wakacji z Opoką oraz Feniksem do walki o własne marzenia oraz zachęcić do uprawiania sportu.

widzew2

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy pomagali w realizacji projektu!!!

Share Button

Comments

Komentarzy