Krótka historia Beach Soccera w Opocznie

  • Krótka historia Beach Soccera w Opocznie

Jednym z głównych celów Klubu Sportowego Feniks Opoczno na rok 2016 jest start w Mistrzostwach Polski i rozgrywkach Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej seniorów oraz zorganizowanie letnich treningów i turniejów Beach Soccera dla dzieci i młodzieży ⚽☀

2010opokaPoczątki Opoczyńskiego Beach Soccera sięgają 2010 roku kiedy do drużyna Opoki wystąpiła w finałowym turnieju I Mistrzostw Województwa Łódzkiego zorganizowanym przez ŁZPN. Podczas turnieju w piłkę nożną plażową Opocznianie rywalizowali z ówczesnym Mistrzem Polski zespołem KS Piórkowscy, zdobywcą Pucharu Polski Mat Zgierz oraz uczestnikiem MP Jutrzenką Drzewce. Już wtedy rodził się w głowach zawodników Opoki rozwój tej odmiany piłki nożnej w Opocznie i starty w turniejach Mistrzostw Polski. Kolejne lata to niestety brak drużyny z Opoczna na Beach Soccerowej Mapie Polski.

⚽☀ W Opocznie dopiero w 2013 roku został rozegrany I Turniej Plażowej Piłki Nożnej, którego organizatorem był Urząd Miejski w Opocznie, Opoczno Sport Team oraz Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. Polecamy galerię z turnieju dostępną na portalu Opoczno.info – Dni Opoczna 2013.

⚽☀ W 2014 roku odbył się kolejny II Turniej Plażowej Piłki Nożnej, który zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym oraz Urząd Miejski w Opocznie, LTS Opoczno Sport Team, Rada Miejsko – Gminna LZS w Opocznie i Studio reklamy „Joint”. Polecamy galerię z turnieju dostępną na portalu Opoczno.info – Turniej Plażowej Piłki Nożnej Opoczno 2014.

Warto dodać iż w turniach Beach Soccerowych organizowanych nad opoczyńskim zalewem uczestniczyło wielu obecnych założycieli klubu Feniks. 2014BS2W Opocznie według otrzymanych informacji ma powstać w przyszłym roku nad wyremontowanym zalewem Beach Stadion 🙂 Jeśli uda się planowana inwestycja i nie zostanie kolejny raz przełożona przez nasze władze na inny termin będzie to duża szansa dla naszego klubu aby promować tą odmianę piłki nożnej między innymi wśród dzieci i młodzieży 🙂

⚽☀🙂 BEACH SOCCER – SPORT POZYTYWNYCH LUDZI 🙂
To co piękne w piłce nożnej plażowej między innymi na poniższych filmach 🙂

Wszystkich którzy chcą wspierać Klub Sportowy FENIKS Opoczno i promować pozytywną filozofię sportu zapraszamy do kontaktu!

Share Button

Comments

Komentarzy