Biegacze z KS Feniks z pucharami w 2.sieBIEGA Półmaratonie Kieleckim

• Biegacze z KS Feniks z pucharami w 2.sieBIEGA Półmaratonie Kieleckim

W niedzielę 8 maja 2016 roku odbył się 2.sieBIEGA Półmaraton Kielecki w którym uczestniczyli biegacze reprezentujący Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno: Katarzyna Matysiak, Jacek Janiszewski oraz Krzysztof Białas. Nasi reprezentanci pokazali się kolejny raz z bardzo dobrej strony i oprócz medali za ukończenie biegu na dystansie 21 km oraz 97 i pół metra wywalczyli dodatkowo puchary za zajęcie czołowych miejsc w swoich kategoriach.

Start 2.sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego odbył się o godzinie 10:00 z ul. Sołtysiaka „Barabasza” obok stadionu Korony Kielce, meta na murawie Kolporter Areny. Atestowana trasa półmaratonu była bardzo ciekawa i prowadziła tak aby biegacze mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Kielcach. W zawodach wystartowało 926 biegaczy.

Krzysztof Białas z Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończył Kielecki bieg z czasem: 01:28:18, zajmując: 30 miejsce w kategorii open, 30 miejsce w kategorii open mężczyzn, 3 miejsce w kategorii M50 i 2 miejsce w kategorii firmy Rovese. Katarzyna Matysiak ukończyła półmaraton zaś z czasem: 01:32:25 co pozwoliło jej zająć: 61 miejsce w kategorii open, 3 miejsce w kategorii open kobiet oraz 2 miejsce w kategorii K30, a Jacek Janiszewski ukończył bieg z czasem: 01:40:04 i zajął 175 miejsce w kategorii open, 169 w kategorii open mężczyzn oraz 64 miejsce w kategorii M30.

Drugi Półmaraton Kielecki wygrał Łukasz Woźniak z czasem 01:11:07, drugie miejsce zajął Tomasz Biskupski z czasem 01:12:19, a trzecie Zbigniew Kalinowski któy ukończył bieg z czasem 01:12:29. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Brych-Pająk, która ukończyła półmaraton z czasem 01:29:46, drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka czas 01:30:54, trzecie wspomniana biegaczka klubu Feniks Katarzyna Matysiak.

Gratulujemy udanych startów i czekamy na kolejne!