Biegacz Feniksa na 12. PZU Półmaratonie Warszawskim

• Biegacz Feniksa na 12. PZU Półmaratonie Warszawskim

26 marca 2017 roku zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno Jacek Janiszewski pobiegł W 12. PZU Półmaratonie Warszawskim.

Zawody z czasem 1 godzina 1 minuta i 12 sekund zwyciężył Kenijczyk John Kipsang Lotiang. Na drugim miejscu podium stanął Etiopczyk Masresha Bisetegn, któy do mety dobiegł z czasem 01:01:41, a trzecie miejsce zajął Hunegnaw Mesfin (Etiopia), który pokonał trasę półmaratonu w 01:01:42. Najszybszą kobietą 12. PZU Półmaratonu została Ayantu Gemechu Abdi (Etiopia), która na metę dotarła w czasie 01:10:26

Jacek Janiszewski z Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 01:42:05 zajmując 2850 miejsce w kategorii open, 2668 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 1146 miejsce w kategorii M30. W 12. PZU Półmaratonie Warszawskim wystartowało 12’155 biegaczy.

Uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego wystartowali z placu Teatralnego o godz. 10. Skierowali się ku ulicy Senatorskiej. Potem pobiegli Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem do placu Trzech Krzyży. Stamtąd Alejami Ujazdowskimi i Belwederską skierowali się ku ulicy Gagarina. Z niej skręcili w Podchorążych i dobiegli do Łazienek Królewskich. Dalej trasa poprowadzi przez Agrykolę, Myśliwiecką, Rozbrat, Ludną i Solec do mostu Świętokrzyskiego.

Po praskiej stronie Wisły biegacze zajęli Wybrzeże Szczecińskie, Sokolą, Zamoyskiego, Jagiellońską, Okrzei i Ratuszową. Do Śródmieścia wrócili przez most Gdański i ulicę Słomińskiego. Potem Międzyparkową, Konwiktorską i Bonifraterską pobiegli do placu Krasińskich. Ostatnimi dwiema ulicami na trasie maratonu były: Miodowa i Senatorska. Warto dodać, że Półmaraton Warszawski to impreza biegowa odbywająca się corocznie od 2006 roku na terenie miasta Warszawy.

Gratulujemy startu i czekamy oczywiście na kolejne!