Biegacze Feniksa niepokonani przez deszcz 16 PZU Cracovia Maraton

• Biegacze Feniksa niepokonani przez deszcz 16 PZU Cracovia Maraton

16 PZU Cracovia Maraton przywitał ponad 6 tyś. biegaczy przejmującym zimnem i strugami deszczu. W tych trudnych warunkach bieg, którego trasa prowadziła przez zabytkowe centrum Krakowa i Bulwary Wiślane ukończyło 5614 zawodników.

Wyścig na 42.195 km wygrał MUTUKU KYEVA Cosmas z Kenii z czasem 02:12:52, drugie miejsce zajął TOO Moses róznież z Kenii z czasem 02:15:02, a trzecie kolejny Kenijczyk MAILU MUSYIMI Dominic, który do mety dotarł z czasem 02:16:23. Wśród kobiet najlepsza była reprezentantka Keni JEPNGETICH BARSOSIO Stellah, jej czas to 02:33:01. Pierwszym Polakiem na mecie był ósmy w klasyfikacji generalnej Łukasz Kapłon z Rabki-Zdroju (czas 2:29:41). Najlepsza Polką, podobnie jak przed rokiem, okazała się Paulina Lipska z Warszawy (szósta lokata w klasyfikacji kobiet, czas 2:56:00).

Biegacze LKS Feniks Opoczno stawili czoła trudnym warunkom uzyskując dobre czasy: Grzegorz Stępień ukończył bieg z czasem 03:23:41 zajmując 699 miejsce w kategorii open, 669 w kategorii open mężczyzn oraz 234 miejsce w kategorii M40 (nowy rekord życiowy); a Krzysztof Białas do mety dobiegł z czasem 03:12:16 zajmując 345 miejsce w kategorii open, 334 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 24 miejsce w kategorii M50.

Gratulujemy udanych startów i czekamy na kolejne!