Aktywny biegowy weekend Jacka Janiszewskiego z LKS Feniks

• Aktywny biegowy weekend Jacka Janiszewskiego z LKS Feniks

9 września Jacek Janiszewski wystartował w biegu na 10 km wokół Zalewu Sulejowskiego. Nasz zawodnik ukończył zawody z czasem 00:51:13, zajmując 28 miejsce w kategorii open oraz 27 miejsce w kategorii open mężczyzn. W biegu wzięło udział 96 biegaczy, wygrał Piotr Koń z czasem 00:35:34. Drugi na mecie stawił się Mateusz Kaziarski z czasem 00:38:10, a trzecie miejsce zajał Krzysztof Bąkowicz dobiegjąc do mety z czasem 00:39:41. Wśró kobiet najlepsza była Wanda Panfil, która bieg ukończył z czasem 00:42:57.
Patronat nad imprezą biegową wokół Zalewu Sulejowskiego objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.

10 września zaś nasz zawodnik Jacek Janiszewski wziął udział w Półmaratonie w Łodzi. Bieg na 21.097 km nasz reprezentant ukończył z czasem 1:41:02, zajmując 109 miejsce w kategorii open, 100 w kategorii open mężczyzn oraz 46 miejsce w kategorii M30. Zawody wygrał z czasem 1:16:14 Tomasz Roszkowski, drugie miejsce zajął Krzysztof Nowosielski z czasem 1:19:38 , trzecie miejsce zajął Piotr Nowak z czasem 1:20:28. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Wierzchowska, która do mety dobiegła z czasem 1:33:07.
W Łódzkim Półmaratonie wystartowało 795 biegaczy.