13. Półmaraton Marzanny i udany debiut biegacza z Klubu Feniks

• 13. Półmaraton Marzanny i udany debiut biegacza z Klubu Feniks

20 marca 2016 r. odbył się 13. Półmaraton Marzanny z udziałem między innymi biegaczy reprezentujących Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno. Nasi przedstawiciele uzyskali bardzo dobre wyniki na 21 km 97,5 m oraz uplasowali się na wysokich miejscach. Debiutujący na tym dystansie Szymon Wiktorowicz ukończył bieg z czasem 01:20:39 zajmując wysokie 40 miejsce w kategorii open, 39 w kategorii open mężczyzn oraz 13 w kategorii M18. Z dobrej strony pokazał się również Jacek Wiktorowicz, który półmaraton ukończył z czasem 01:34:01 i zajął odpowiednio: 382 miejsce w kategorii open, 372 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 13 miejsce w kategorii M50. W 13. Półmaratonie Marzanny ulicami Krakowa w sumie udział wzięło 2877 biegaczy, którzy w sportowym stylu przywitali wiosnę.
Start i meta zawodów ulokowana była na Krakowskich Błoniach a biuro zawodów w budynku Stadionu Miejskiego Henryka Reymana.

marzanna1 marzanna2 marzanna3

Najszybciej trasę Krakowskiego Półmaratonu pokonał Damian Pieterczyk z Olsztyna, który zwyciężył ze sporą przewagą, osiągając czas 1:06.04. Drugi był Artur Kern z czasem 1:08:31 a trzeci Marcin Gałązka (1:09:04). Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Kucharska z Pszczyny, która dotarła do mety z czasem 1:19:55. Drugie miejsce zajęła Angelika Mańczuk (1:21:54) a trzecie Beta Popadiak (1:26:10).

Gratulujemy bardzo dobrych wyników oraz udanego debiutu!

Zdjęcia autorstwa: Jakub Róg