Znamy uczestników turnieju Opoczno Beach Soccer Cup z Feniksem

• Znamy uczestników turnieju Opoczno Beach Soccer Cup z Feniksem

W turnieju Beach Soccer Cup Opoczno dla najmłodszych w najbliższą sobotę zagrają 🙂 W kategorii wiekowej 2002-2005 zgłoszone drużyny: UKS Milenium Gliwice I, UKS Milenium Gliwice II, Sielec Team, Feniks Opoczno I oraz Feniks Opoczno II. W kategorii wiekowej 2006-2009 drużyny: Ceramika Opoczno 08, Ceramika Opoczno 06, Feniks Opoczno III, Feniks Opoczno IV.

Mecze będą rozgrywane w godzinach 9:00-14:00, o 14:15 oficjalne zakończenie na scenie oraz wręczenie nagród dla najlepszych.

6) godz. 13:30-13:45 (3-1) Ceramika Opoczno 08 – Feniks Opoczno III

Ważne – W przypadku nie dotarcia zgłoszonych drużyn do turnieju – długość spotkań oraz kolejność meczy ulegnie zmianie.

PODSTAWOWE PRZEPISY PIŁKI NOŻNEJ PLAŻOWEJ – OPOCZNO BEACH SOCCER CUP Z FENIKSEM:

1. Ilość zawodników
Każda drużyna składa się z 4 zawodników występujących w polu, oraz 1 bramkarza. Każda drużyna może mieć maksymalnie 3 zawodników rezerwowych. Ilość zmian jest nieograniczona, a zmiany mogą być dokonywane w przeciągu całego meczu, niezależnie od tego czy piłka znajduje się w grze.

2. Strój
Wszyscy zawodnicy grają na boso. Jedynie miękkie ochraniacze na kostki są dozwolone.

3. Długość meczu
Każdy mecz składa się z jednej 15 minutowej części. Jeśli wynik meczu jest nierozstrzygnięty dwie drużyny otrzymują po 1 punkcie.

4. Punkty
W rozgrywkach grupowych 3 punkty przydzielane są za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Za remis 1 punkt.

5. Sędziowie
Mecz prowadzi 1 sędzia.

6. Rzuty wolne
W piłce plażowej nie można blokować rzutów wolnych murem. Zawodnik, który był faulowany wykonuje rzut wolny, chyba, że jego stan zdrowia nie pozwala mu na kontynuowanie zawodów. Przy rzucie wolnym na połowie bramki, na którą jest wykonywany zawodnicy muszą ustawić się za linią piłki, natomiast przy rzucie wolnym na drugiej połowie tworzą tzw. korytarz (nie mogą stać w świetle pomiędzy piłką a bramką).
Mur zawodnicy mogą utworzyć, jedynie przy wznawianiu gry od środka boiska w min. odległości 5 metrów.

7. Rzuty rożne, auty
Auty mogą być wykonywane nogą lub ręką. Nie można zmieniać decyzji (aut w drugą stronę). Rzuty rożne muszą być wykonywane nogą.

8. Bramkarz
Wprowadza do gry piłkę ręką. Może złapać piłkę w ręce po podaniu zawodnika za swojej drużyny, ale tylko raz, chyba że piłka przekroczy połowę boiska lub dotknie ją przeciwnik. W przypadku złamania tego przepisu rzut wolny z połowy boiska dla drużyny przeciwnej. Piłka w polu karny może znajdować się pod kontrolą bramkarza lub innego zawodnika drużyny do której należy pole karne maksymalnie 5 sekund.

9. Kartki
Zawodnik, który w czasie meczu otrzyma czerwoną kartkę musi opuścić boisko. Po upływie 2 minut jego drużyna może zastąpić go innym zawodnikiem. Dwie żółte kartki to również czerwona kartka. Jedna żółta kartka skutkuje karą 2 minut.
10. Boisko
Mecze piłki nożnej plażowej rozgrywane będą na piasku nad Opoczyńskim zalewem. Linie ograniczające boisko, najczęściej z taśmy w sposób widoczny odcinającej się na piasku. Strefa karna rozpoczyna się 9 metrów od linii bramki i rozciąga się na całej szerokości boiska.

CEL TURNIEJU:
Celem turnieju jest promocja i popularyzacja piłki nożnej plażowej w Gminie Opoczno. Propagowanie zdrowego stylu życia, integracja lokalnej społeczności, gra zgodnie z podstawową zasadą tej dyscypliny czyli FAIR PLAY. Czerpanie radości z uprawiania pięknej dyscypliny sportowej jaką jest Beach Soccer.