Zawodnik LKS Feniks na Mistrzostwach Europy w biegach po schodach

• Zawodnik LKS Feniks na Mistrzostwach Europy w biegach po schodach

Bieg na szczyt Rondo 1 odbył się 12 marca, rozgrywany po raz VI ale w tym roku był wyjątkowy. W stolicy biegacze walczyli o tytuł mistrza Europy czyli VI Bieg Na Szczyt Rondo 1 / Towerrunning European Championships 2016 – w bieganiu po schodach. Zawodnicy musieli pokonać 836 schodów na 37 piętro warszawskiego biurowca. Mimo to, chętnych nie brakowało. Ponad 500 zawodników na starcie licząc elitę, amatorów i strażaków oraz VIPów.

Wśród biegaczy był zawodnik LKS Feniks Opoczno Łukasz Knapik, debiut zakończył z czasem 5 minut 45 sekund co pozwoliło mu zająć 79 miejsce open wśród amatorów. Zwyciężył Gańko Bartlomiej czasem 4:09, który wyprzedził drugiego zawodnika o blisko 20 sekund. Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Śmierzycka Małgorzata 5:37s. Różnice pomiędzy zawodnikami były bardzo małe i często o zajętych miejscach decydowały ułamki sekund.

Zawodnicy VIP to między innymi: Waldemar Błaszczyk – aktor, Michał Olszewski – wice Prezydent Warszawy, Kacprzak Marek – dziennikarz.

Bieg na Rondo 1 to nie tylko impreza biegowa ale również pomoc dla dzieci. Wpisowe zawodników zostało przekazane dla najmłodszych. W tym roku udało się zebrać 28 890 zł, kwota została przekazana na wakacje SOS Wiski Dziecięce.
Rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Strażaków, którzy startowali w mundurach bojowych z butlą tlenową, maską i kaskiem. Najszybciej trasę pokonał Hiller Józef który osiągnął 6 minut. Wielki szacunek.

R17

Pamiątkowe zdjęcie Łukasza Knapika z liderem Pucharu Świata Piotrem Łobodzińskim.

Pamiątkowe zdjęcie Łukasza Knapika z Dominiką Wisniewską-Ulfik vice liderką Pucharu Świata

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY:
Mężczyźni:
1. Christian Riedl 3:34s
2. Piotr Łobodziński  3:36s (lider Pucharu Świata, Mistrz Europy 2015, Mistrz Polski)
3. Fabio Ruga 3:38s