Zawodnicy Feniksa z Koroną Maratonów Polskich!

• Zawodnicy Feniksa z Koroną Maratonów Polskich!

11 października zawodnicy z Ludowego Klubu Sportowego FENIKS Opoczno: Marcin Tokarski oraz Tomasz Poddębniak pobiegli w 16. PKO Maratonie Poznańskim. Maraton wygrał Polak Emil Dobrowolski, który bieg na 42 kilometrów i 195 metrów ukończył z czasem 2:13:50. Jako drugi na metę dobiegł Kenijczyk Robert Langat z czasem 2:15:40, a jako trzeci Ukrainiec Bogdan Semenowycz z czasem 2:17:18. Przedstawiciele klubu Feniks zajęli: 193 miejsce Marcin Tokarski z czasem 03:03:45, a Tomasz Poddębniak 1814 miejsce z czasem 03:44:35.

W niedzielę w Poznaniu głównymi ulicami miasta z królewskim dystansem zmierzyło się ponad 6,1 tysięcy biegaczy. Tradycyjnie zawodnicy wystartowali z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Warto dodać iż na 37 kilometrze biegacze przebiegli przez murawę INEA Stadion (stadionu na którym występuje obecny Mistrz Polski Lech Poznań), gdzie była przygotowana na trybunach specjalna strefa kibica.

Uczestnicy biegu w Poznaniu udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, które nawiązują do szczególnych chwil z historii stolicy Wielkopolski. W tym roku na medalu maratońskim znalazła swoje odbicie 25-letnia historia flagowej poznańskiej imprezy – Malta Festival Poznań.

Miejsca oraz dokładne czasy osiągnięte przez naszych biegaczy:
🏃 Marcin Tokarski – czas brutto: 03:03:50, netto: 03:03:45, miejsce: 193-Open, 98-M30
🏃 Tomasz Poddębniak – czas brutto: 03:44:35, netto: 03:43:42, miejsce: 1814-Open, 376-M40

Zwycięzca 16. PKO Poznań Maraton Emil Dobrowolski jest pierwszym Polakiem, który wygrał bieg od 2006 roku. To znany lekkoatleta i długodystansowiec, rocznik 1986. Poznański Maraton ukończył miedzy innymi na miejscu 77 Jacek Mejer MEZO, muzyk który jest znany z pasji do biegania.

Zawodnicy z LKS Feniks Opoczno: Tomasz Poddębniak oraz Marcin Tokarski zdobyli Koronę Polskich Maratonów czyli przebiegli 5 największych maratonów w roku 2015! Niebawem nasi reprezentanci otrzymają oficjalne odznaki!

Gratulujemy!

Wszystkich chętnych do wspólnego biegania z LKS Feniks zapraszamy do kontaktu pod adresem email: kontakt@ksfeniks.pl!