XXIX Wyścig „Ślężański Mnich” z udziałem kolarza LKS Feniks

  • XXIX Wyścig „Ślężański Mnich” z udziałem kolarza LKS Feniks

W miniony weekend odbył się XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski Ślężański Mnich w Sobótce. W zawodach rozpoczynających sezon kolarski z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno wystartował Jacek Szymański. Nasz zawodnik pokazał się z dobrej strony zajmując 10 miejsce w kategorii Amatorzy Mini – M50 oraz 70 miejsce w kategorii open mężczyzn. Warto dodać, że nasz reprezentant rywalizował między innymi z takimi osobistościami jak Ryszard Szurkowski, Jan Faltyn, Zdzisław Wrona.

W tym roku kolarze w Sobótce pojechali trasą zeszłorocznych Mistrzostw Polski. Dystans: 7×18 km = 126 km. Organizatorem sportowej imprezy był KS „Ślęża” Sobótka, Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz DZKol .

Podczas kolarksiej imprezy nie mogło oczywiście zabraknąć prezentacji kolejnych gwiazd w Alei Sław Kolarstwa w Sobótce. W tym roku zaprezentowano ekipę szosowo-przełajową. Swoje tablice odsłonili: Tadeusz Mytnik, Krzysztof Sujka, Wojciech Matusiak i duet eksportowych przełajowców Grzegorz Jaroszewski i Andrzej Mąkowski.

Gratulujemy startu i czekamy na kolejne!

Share Button

Comments

Komentarzy