XI Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II

• XI Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II

XI Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II odbył się 7 maja 2017 w Konstantynowie Łódzkim. W biegach na 1200 m i 5 km LKS Feniks Opoczno reprezentował Łukasz Knapik, wśród dzieci biegła Kamilka Knapik.

Pierwsi rywalizację sportowa rozpoczęli dzieci i młodzież. Długość trasy zależała od wieku dziecka. Na 100 m wystartowała Kamilka Knapik. Pierwsze trzy osoby w każdej kategorii wiekowej otrzymały puchary. Oddzielnie rozgrywane były biegi dziewcząt i chłopców. Wszyscy którzy ukończyli bieg otrzymali dyplomy. Najważniejsza była dobra zabawa i uczestnictwo.

W biegach na 1200 m i 5 km uczestniczył Łukasz Knapik. W biegu na 1200 m Open zajął 8 miejsce na 78 startujących, uzyskując czas 4:15. Zwyciężył Jakub Manikowski z czasem 3:43.

aleksandrow20173

Bieg na 5000 m cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy od pierwszej edycji. W tym roku ukończyło go prawie 450 osób. Zwyciężył Krzysztof Pietrzyk z czasem 16:06. Pierwsza kobietą była Paulina Szymczak z czasem 21:05.

Łukasz Knapik uzyskał czas 22:03 zajmując 140 miejsce open, 47 miejsce w kategorii M30. Pierwsze trzy osoby w klasyfikacji open oraz poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Sześć pierwszych osób otrzymało dyplomy. Najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Konstantynowa Łódzkiego również otrzymali puchary. Wszyscy którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu można było zjeść ciepły posiłek. Jak co roku była bardzo fajna atmosfera i dobra organizacja.