Wielki sportowiec i podróżnik Piotr Kuryło odwiedził KS Feniks

  • Wielki sportowiec i podróżnik Piotr Kuryło odwiedził KS Feniks

W dniu 23 października 2015 roku w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem. Na zaproszenie Ludowego Klubu Sportowego Feniks nasze Opoczno odwiedził jeden z najlepszych polskich maratończyków i ultramaratończyków Piotr Kuryło.

Podczas wizyty wyjątkowego gościa mogliśmy posłuchać jego relacji i obejrzeć wiele zdjęć między innymi z „Biegu dla pokoju”. Biegu wokół kuli ziemskiej, podczas którego biegacz wyposażony jedynie w specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem przeżył wiele ciekawych, często niebezpiecznych przygód.
Opowiedział również uczestnikom spotkania na co należy zwracać uwagę chcąc startować w biegach na długie dystanse, jak często i długo trenować. Zaprezentował filmy z treningów przed swoimi startami. Mogliśmy wysłuchać historii jakie przeżył człowiek legenda, wielki podróżnik oraz prawdziwy wojownik.

Przypominamy największe Osiągnięcia sportowe – Piotra Kuryło:
🏃 Czterokrotnie uczestniczył w Spartathlonie (ultramaratonie na dystansie 246 km, z Aten do Sparty), w 2007 zajął 2 miejsce pokonując trasę w czasie 24:29:41.
🏃 W 2008 roku w Krakowie uczestniczył w I Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, w czasie których pokonał 196 km i 415 m, zajmując 7. miejsce.
🏃 W 2008 roku w ciągu 53 dni przebiegł, „ciągnąc za sobą mieszkalny wózek”, z Fatimy w Portugalii (start 15 marca) przez Lourdes i Częstochowę do Studzienicznej w Polsce.
🏃 2010/2011 przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej – przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km. w 365 dni.
🏃 W 2012 roku w ciągu 40 dni przepłynął Wisłę pod prąd kajakiem z Gdańska do Wisła Czarne by zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych.
🏃 W 2013 roku przejechał rowerem 15 000 km z Lizbony do Władywostoku w intencji pokoju na świecie.
🏃 W 2014 roku pobiegł z Augustowa do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II.
Na 14. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni w ramach „Kolosów 2011” otrzymał również Nagrodę Publiczności za najlepszą prezentację oraz Nagrodę Dziennikarzy.

Gość specjalny klubu Feniks od którego bije pasja do sportu otrzymał na pamiątkę wizyty w Opocznie koszulkę z numerem 365 oraz własnym nazwiskiem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się książka „Ostatni maraton” naszego sportowca, którą można było nabyć po spotkaniu.

Gospodarzem spotkania był Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Śliwka. Klub Feniks reprezentowali: Prezes Zarządu Grzegorz Brzeski, Wiceprezes Marcin Tokarski, Skarbnik Piotr Jesionek oraz Sekretarz Damian Tokarski – inicjator spotkania.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie oraz wspólny trening! Trzymamy mocno kciuki za realizację nowo wyznaczanych celów! Powodzenia!

Warto dodać, iż Piotr Kuryło dołączył do Klubu Sportowego Feniks jako honorowy członek i będzie wspierał nasze poczynania! W niedalekiej przyszłości będzie gościem treningów biegowych z Feniksem! 🙂

Wszystkich, którzy chcą z nami np. wspólnie biegać i promować pozytywną filozofię sportu zapraszamy do kontaktu!

Share Button

Comments

Komentarzy