VI Półmaraton Szakala w Łodzi

• VI Półmaraton Szakala w Łodzi

25 października 2015 roku przedstawiciel Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno oraz Jednostki Strzeleckiej 2036 w Paradyżu – Łukasz Kapusta wystartował w VI Półmaratonie Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego w Łodzi.

Ponad 20-kilometrowa trasa na terenie Lasu Łagiewnickiego potrafiła dać w kość nawet doświadczonym biegaczom. Na zawodników biorących udział w półmaratonie czekały liczne podbiegi oraz strome wąwozy. Wszystko wynagrodził jednak kontakt z unikalną przyrodą największego w Europie kompleksu leśnego w granicach miasta.

Wśród mężczyzn „Bieg Szakala” zwyciężył Artur Kamiński z czasem 1 godzina 16 minut i 7 sekund, a u kobiet tryumfowała Małgorzata Michalak-Mattar, której pokonanie 21 kilometrów i 95 metrów zajęło 1 godzinę 30 minut i 52 sekundy.

Zawodnik naszego klubu ukończył półmaraton w którym uczestniczyło 624 biegaczy z czasem 01:55:53 co pozwoliło zająć 359 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto dodać, iż klasyfikację drużynową wygrała AKADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ. przed ŁÓDŹ RUNNING TEAM.