I PZU Gdynia Półmaraton i start zawodnika z LKS Feniks Opoczno

• I PZU Gdynia Półmaraton i start zawodnika z LKS Feniks Opoczno

20 marca 2016 roku niemal 5 tysięcy zawodników zmierzyło się na trasie pierwszego PZU Gdynia Półmaratonu. W Gdyni pobiegł również zawodnik LKS Feniks Opoczno Jacek Janiszewski, który ukończył bieg z czasem 01:41:40 i zajął 1169 miejsce w kategorii open. W klasyfikacji open mężczyzn 1097 miejsce oraz w kategorii M30 miejsce 512.

W PZU Gdynia Półmaraton triumfował Maiyo Kimaiyo Hillary Kiptum z Kenii który ukończył bieg z czasem 01:02:41, drugie miejsce Geay Gabriel Gerald (01:02:52), a trzecie miejsce Abel Kirui z Kenii (01:02:56). Warto dodać że Abel Kirui to srebrny medalista olimpijski z Londynu oraz podwójny mistrz świata (Berlin 2009, Daegu 2011).
W pierwszej dziesiątce znaleźli się też zawodnicy z Polski – Brzeziński Błażej (1:07:26), Jastrzębski Kamil (1:07:49) oraz zawodnicy z Trójmiasta – Daniel Formela z Gdyni (1:08:35) oraz Gurfinkiel Łukasz z Gdańska (1:09:35).

Trasa półmaratonu w Gdyni  była z malowniczym finiszem – ostatnie 2,5 km bieg  nadmorską promenadą. Warto dodać, że zawody pod względem organizacyjnym wg. uczestników bardzo dobrze przygotowane. Wielu kibiców na ulicach, którzy dopingowali biegaczy i sympatyczna atmosfera.

Gratulujemy udanego startu w mocno obsadzonym biegu naszemu zawodnikowi oraz poprawienia rekordu życiowego!