I Przełajowy Bieg Noworoczny o Puchar Wójta Gminy Sławno

• I Przełajowy Bieg Noworoczny o Puchar Wójta Gminy Sławno

Podczas 80 edycji Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Cyclocross w Sławnie, 8 stycznia 2017 odbył się I Bieg Noworoczny o Puchar Wójta Gminy Sławno. Biegacze musieli zmagać się z trudną technicznie 3,5 km trasą, pokrytą śniegiem i lodem oraz mrozem -12*C. Ciężka aura była powodem niskiej frekwencji. W tych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników LKS Feniks.

Szymon Wiktorowicz zwyciężył bieg z czasem 12:29. Łukasz Knapik z czasem 15:03 ostatecznie został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Drugie miejsce zajął Świątek Bartłomiej, trzecie Filipczak Marcin. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Łucja Wiktorowicz uzyskując czas 13:01. Druga linie mety przekroczyła Adamczyk Dorota, trzecia – Gwardecka Ewelina. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami, wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki. Po biegu można było posilić się ciepłym posiłkiem i ogrzać gorącą herbatą.