Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu z biegaczami LKS FENIKS

• Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu z biegaczami LKS FENIKS

6 grudnia w Mikołajki biegacze z Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Katarzyna Matysiak oraz Jacek Janiszewski pobiegli w XIII Półmaratonie Świętych Mikołajów w Toruniu. W sportowej imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”, gdzie partnerami byli: Urząd Miasta Torunia, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Szkoła Podstawowa nr 13 w Toruniu brało udział ponad 6 tysięcy ubranych na czerwono biegaczy. Głównemu dystansowi – około 22 kilometrów – towarzyszył bieg na 10 km oraz biegi dla dzieci.

Ważnym elementem organizowanej imprezy była akcja charytatywna pod hasłem „Biegacze dzieciom”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na paczki dla najmłodszych z czterech domów dziecka z województwa kujawsko-pomorskiego, a także dla dzieci z wielodzietnych rodzin, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialno-bytowej.

Biegł główny na 21.097 km przebiegał przez Toruńską starówkę oraz pobliskimi duktami leśnymi. Na mecie na zawodników czekały między innymi wyjątkowe medale w kształcie dzwonka św. Mikołaja. W biegu głównym brało udział 2935 biegaczy.

Katarzyna Matysiak reprezentująca KS Feniks Opoczno ukończyła bieg z czasem 01:40:20 co pozwoliło jej zająć 376 miejsce w kategorii open, 19 miejsce w kategorii kobiet oraz 12 miejsce w kategorii K30. Jacek Janiszewski ukończył bieg z czasem 01:48:39, zajął 854 miejsce w kategorii open oraz 787 miejsce w kategorii mężczyzn.

Półmaraton w Toruniu wśród mężczyzn wygrał Okseniuk Sergii, UKR  z czasem 01:10:27,  u kobiet najlepsza była Dzięgiel Andżelika, POL która ukończyła bieg z czasem 01:24:36.