Podium biegaczy Feniksa w II Półmaratonie w Piotrkowie Tryb.

• Podium biegaczy Feniksa w II Półmaratonie w Piotrkowie Tryb.

24 czerwca biegacze Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Szymon Wiktorowicz, Grzegorz Stępień, Rafał Kałuża, Jacek Janiszewski i Krzysztof Białas wystartowali w II Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. W półmaratonie zorganizowanym przez OSiR w Piotrkowie Trybunalskim członkowie Feniksa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie miejsca.

Bieg na dystansie 21,0975 km w upale ulicami Piotrkowa Trybunalskiego, w którym wystartowało 638 uczestników zwyciężył Kenijczyk Rop Abel Kibet z czasem 1:11:40, drugie miejsce zajął Andrzej Starżyński z czasem 1:12:38, a trzecie miejsce zajął z Ukrainy Pavel Veretskyi, który ukończył zawody z czasem 1:12:45.

WK002a

Najszybciej z biegaczy Feniksa II Nocny Półmaraton Wielu Kultur ukończył Szymon Wiktorowicz, który z czasem 1:22:00, zajął 6 miejsce w kategorii open, 6 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 3 kategorii M20. Krzysztof Białas kończąc bieg z czasem 1:31:34 zajął 25 miejsce w kategorii open, 23 miejsce w kategorii open mężczyzn i 2 miejsce w kategorii M50. Rafał Kałuża ukończył bieg z czasem 1:31:36 plasując się na 26 miejscu w kategorii open, 24 miejscu w kategorii open mężczyzn i 8 miejscu w kategorii M30. Grzegorz Stępień ukończył bieg z czasem 1:39:46, zajmując 79 miejsce w kategorii open, 75 miejsce w kategorii open mężczyzn i 20 miejsce w kategorii M40. Jacek Janiszewski kończąc bieg z czasem 1:52:10, zajął 216 miejsce w kategorii open, 203 miejsce w kategorii open mężczyzn i 79 miejsce w kategorii M30.

WK003a

WK004a

II Bieg Wielu Kultur odbył się pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura. Trasa biegu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Gratulujemy udanych startów i czekamy oczywiście na kolejne!