Podium biegaczki Feniksa w Kieleckim Biegu Niepodległości

• Podium biegaczki Feniksa w Kieleckim Biegu Niepodległości

W niedzielę 13 listopada 2016 odbył się w Kielcach Bieg Niepodległości w którym wystartowała zawodniczka Klubu Sportowego Feniks Opoczno Katarzyna Matysiak. Bieg główny na atestowanej trasie rozpoczął się o godzinie 11:11 i podobnie jak w roku ubiegłym z głównej alejki parku miejskiego aby po 10 km finiszować na ulicy Zamkowej w pobliżu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Katarzyna Matysiak z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończyła bieg z czasem 41:42 zajmując 61 miejsce w kategorii open i 3 miejsce w kategorii open kobiet. Warto dodać, że nasza biegaczka współpracująca z trenerem Marcinem Świercem poprawiła swój rekord życiowy.

matysiakniepodleglosci20161

W biegu głównym na 10 km pierwszy na mecie pojawił się Łukasz Woźniak z czasem 32:28, drugi był Piotr Jaśtal (34:20), a trzeci Michał Kosior (34:38), wśród kobiet najszybsza była Sabina Jarząbek (38:59) druga Wioletta Jaśkowska (40:59), a trzecia Katarzyna Matysik (41:42). W biegu wystartowało 784 biegaczy, ukończyło 781.

Głównym organizatorem sportowej imprezy był Świętokrzyski Urząd Wojewódzki oraz Pani Wojewoda Agata Wojtyszek, partnerem całego wydarzenia Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA.

Gratulujemy udanego startu i czekamy na kolejne!