Podium biegaczki Feniksa w II Wieluńskim Biegu Pojednania i Pokoju

  • Podium biegaczki Feniksa w II Wieluńskim Biegu Pojednania i Pokoju

28 sierpnia w II Wieluńskim Biegu Pojednania i Pokoju na 10 km Katarzyna Matysiak reprezentująca Feniks Opoczno pokazała się z bardzo dobrej strony stając na podium sportowej imprezy. Celem bieg, którego trasa prowadziła ulicami miasta Wielunia (drogą asfaltową) do miejscowości Ruda było szerzenie światowego pokoju i pojednania, popularyzacja biegania oraz uczczenie pamięci ataku lotniczego na Wieluń w dniu 1 września 1939 roku.

Wieluński bieg na 10 km wygrał Sergii Rybak z czasem 00:33:17, drugie miejsce zajął Oleksii Obukhovskyi kończąc bieg z czasem 00:33:23, a trzecie Wiktor Nergizniak z czasem 00:35:14. Wśród kobiet najlepsza była Martyna Nemczenko, która ukończyła bieg z czasem 00:37:36.

Katarzyna Matysiak z LKS Feniks Opoczno ukończyła bieg z czasem 00:42:37, zajmując wysokie 46 miejsce w kategorii open, 7 miejsce w kategorii open kobiet oraz 1 miejsce w kategorii K30. Bieg ukończyło 293 biegaczy.

mtwilun3

W biegu uczestniczyła również zawodnicza klubu Opoczno Sport Team Natalia Grzegorczyk, która zajęła pierwsze miejsce w swoje kategorii wiekowej oraz wysokie 34 w kategorii open.

mtwilun2

Powyżej pamiątkowe zdjęcie z Mariuszem Wlazłym.

Gratulujemy udanych startów oraz czekamy na kolejne!!

Share Button

Comments

Komentarzy