Pobiegną w 37. PZU Maratonie Warszawskim

  • Pobiegną w 37. PZU Maratonie Warszawskim

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września (27.09.2015) ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy największego polskiego maratonu, a wśród nich biegacze z KS Feniks Opoczno.

Nowo przygotowana trasa 37. PZU Maratonu Warszawskiego pokazuje to, co w stolicy najciekawsze. Biegacze zobaczą między innymi Pragę Północ i Saską Kępę. Zawodnicy przebiegną również przez bramy Cytadeli, która na co dzień jest zamkniętym terenem wojskowym. Trasa prowadzi także przez miejsca znane z poprzednich edycji imprezy tj. Łazienki Królewskie czy legendarny tunel. Trasa Maratonu 2015 jest także bardzo „zielona”. Biegacze miną po drodze sześć warszawskich parków: Skaryszewski, Nad Balatonem, Agrykolę, Łazienki Królewskie, Kępę Potocką i Park Praski. 🏁 Meta na.. Stadionie Narodowym!

Warszawski maraton odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku, pula przewidzianych miejsc w tegorocznym biegu na 42,195 km wynosi 8 tys. (w 2014 brało udział 6675 biegaczy).
Stawką wyjątkowego wyścigu będą kluczyki do Volvo V40, które trafią w ręce osoby, która uzyska najlepszy wynik na mecie.Dwanaście miesięcy temu kluczyki do Volvo otrzymał Kenijczyk Victor Kipchirchir, który potrzebował na dotarcie do linii mety 2 godzin 9 minut i 59 sekund.

Uczestnicy 37. PZU Maratonu Warszawskiego z KS FENIKS OPOCZNO oraz rekordy życiowe: Tomasz Poddębniak (3 godz. 2 min. – 14 Maraton Wrocławski) i Marcin Tokarski (3 godz. 9 min. – 33 PKO Maraton Wrocławski).

Start 37. Maratonu Warszawskiego – 27.09.2015 – godzina 9:00.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Share Button

Comments

Komentarzy