Pierwszy sparing w Piłkę Nożną Plażową LKS Feniks Opoczno

  • Pierwszy sparing w Piłkę Nożną Plażową LKS Feniks Opoczno

30 maja zawodnicy LKS Feniks Opoczno rozegrali pierwszy sparing  w ramach przygotowań do rozgrywek I Ligi Beach Soccera z zespołem Beach Soccer Club SAN Łódź. Mecz towarzyski odbył się na boisku treningowym byłego Mistrza Polski, Piórkowskich Dmosin (ok. 90 km od Opoczna).

Rywal Opocznian to nowo powstała drużyna, podobnie jak Feniks ale mająca w swoim składzie zawodników znanych między innymi z występów w Ekstraklasie czy sukcesów w plażowej odmianie piłki nożnej.

BSCSAN22

Trenerem BSC Łódź jest Jakub Szymański, trener-analityk Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Plażowej oraz dodatkowo II trener aktualnego zdobywcy Pucharu Polski KP Łódź. Trener drużyny przeciwnej może pochwalić się między innymi Mistrzostwem Polski U20 i Brązowym medalem MP w futsalu z KP Łódź oraz Młodzieżowym Vice-Mistrzostwem Polski z BSC Grembach Łódź w piłce nożnej plażowej.

BSCSAN01

W składzie BSC Łódż można było spotkać: Krzysztofa Nykiela (138 spotkań w Ekstraklasie), Michała Łabędzkiego (151 spotkań w Ekstraklasie) czy Piotra Klepczarka, który zdobył między innymi z Jagiellonią Białystok Puchar Polski na trawie a w Beach Soccerze: dwukrotnie Mistrzostwo Polski, dwukrotnie Puchar Polski czy występował w Reprezentacji Polski. W składzie zespołu z Łodzi grali również aktualni Wicemistrzowie Polski, a rok temu Mistrzowie Polski zespołów akademickich w Piłce Nożnej Plażowej.

Przeciwnik załogi Feniksa, który będzie jednym z faworytów I ligi w walce o awans do Ekstraklasy Beach Soccera, spotkanie z Feniksem wygrał 8:4. Mecz rozgrywany w dwóch połowach to przewaga bardziej doświadczonych zawodników. Pierwsza połowa do popis gry ekipy z Łodzi która wygrała wysoko 7:2, warto dodać, że większość zawodników z Opoczna grała pierwszy raz na profesjonalnym boisku do gry w piłkę nożną plażową. Druga połowa zaś to wygrana KS Feniks Opoczno 2:1.

Bramki dla LKS Feniks Opoczno zdobywali: Piotr Bętkowski, Adam Stańczyk, Waldemar Wołąkiewicz oraz Michał Raczyński.

LKS Feniks Opoczno wystąpił w składzie: Szymon Rogulski, Marcin Mastalerz, Łukasz Knapik, Piotr Jesionek, Adam Stańczyk, Karol Cieślik, Michał Stępień, Maciej Ziółkowski, Michał Raczyński, Wiesław Woźniak, Piotr Bętkowski, Rafał Staniszewski, Waldemar Wołąkiewicz oraz grający trener Grzegorz Brzeski.

Niebawem kolejne treningi oraz mecze towarzyskie Beach Soccerowej załogi LKS Feniks Opoczno między innymi z Młodzieżowym Mistrzem Polski.

Dodajmy, że treningi zespołu Feniksa z uwagi na brak boiska w Opocznie odbywają się w Nieznamierowicach.

Share Button

Comments

Komentarzy