Opoka z Feniksem wspólnie promują pasję do piłki nożnej!

  • Opoka z Feniksem wspólnie promują pasję do piłki nożnej!

13 czerwca na boisku orlik w Opocznie odbył się pierwszy trening piłki nożnej w ramach realizowanego przez Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy Opoka w Opocznie przy wsparciu Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno zadania publicznego pod hasłem: „Nie – dla alkoholu i narkotyków! TAK – dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście!”.

Prowadzone treningi piłkarskie w ramach II edycji zadania publicznego skupiają się na nauczaniu podstawowych elementów technicznych, rozwijaniu umiejętności koordynacyjnych, grach i zabawach z określonym na boisku zadaniem. Zajęcia sportowe są jedną z części składowych realizowanego projektu pod tytułem: „Prowadzenie zajęć profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć sportowych uzupełnianych warsztatami prowadzonymi przez psychologów oraz terapeutów dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Opoczno”.

Opoka26

Zadanie zaakceptowane przez Władze Miasta Opoczno składa się z treningów piłkarskich, warsztatów terapeutycznych oraz atrakcyjnej o aspekcie sportowym wycieczki. Udział w zadaniu dla młodych piłkarzy jest bezpłatny.

Zakładane rezultaty realizacji zadania publicznego to między innymi: kształtowanie i rozbudzanie w młodych ludziach zamiłowania do sportu, podniesienie umiejętności piłkarskich młodych uczestników zadania, nabycie przez uczestników wiedzy na temat szkodliwości działania alkoholu i innych środków odurzających i zagrożeń towarzyszących ich używaniu, zmniejszanie liczby działań ryzykownych podejmowanych przez młodzież związanych z alkoholem i narkotykami, zwiększenie świadomości przynależności do wspólnoty lokalnej, integracja rówieśników z Gminy Opoczno. Celem osób prowadzących spotkania jest zachęcanie młodych uczestników do walki o własne marzenia.

Cały projekt nadzoruje Zarząd A.S.K.W.P. Opoka na czele z Prezesem Krzysztofem Mirosem, warsztaty poprowadzi Marta Milczarczyk, za przeprowadzenie zadania w tym organizację zajęć treningowych odpowiada LKS Feniks Opoczno. Treningi piłkarskie prowadzą trenerzy: Piotr Jesionek oraz Grzegorz Brzeski, który jest również pomysłodawcą zadania.

Zobacz relację z I edycji zadania realizowanego w 2015 🙂

Poniżej 29 uczestników II edycji zadania promującego piłkę nożną w naszym mieście.

Grupa A – Osoba odpowiedzialna: Piotr Jesionek (tel. 609 534 467):
1. Piotr Cieślik
2. Krystian Kszczot
3. Miłosz Cieślikiewicz
4. Wiktor Marczak
5. Maciej Starus
6. Mikołaj Wojtarek
7. Adrian Wróbel
8. Tomasz Borkowski
9. Wiktor Dacz
10. Nataniel Piotrowski
11. Sebastian Popecki
12. Miłosz Pęczek
13. Tytus Szkurłat

Grupa B – Osoba odpowiedzialna: Grzegorz Brzeski (tel. 500 234 636):
1. Seweryn Kszczot
2. Jakub Cieślikiewicz
3. Mateusz Bobrek
4. Jan Lesiak
5. Kacper Kwaśniak
6. Krzysztof Stępień
7. Adam Stępień
8. Bartek Nowak
9. Antoni Kuleta
10. Mateusz Kluska
11. Damian Sijer
12. Mikołaj Gancarz
13. Norbert Stempniak
14. Kacper Marańda
15. Krzysztof Stępień
16. Marcel Reszka
17. Artur Czarnecki

Opoka04

Dodajmy, że osoby prowadzące zajęcia treningowe oraz opiekunowie podczas wycieczki nie pobierają wynagrodzenia. Nagrodą dla osób mających udział w realizacji przedstawionego zadania jest spełnianie marzeń młodych mieszkańców Gminy Opoczno.

Dodajmy, że za udział w pierwszej edycji zadania uczestnicy zwiedzili: Stadion Narodowy oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Niebawem więcej informacji o realizowanym zadaniu 🙂

Share Button

Comments

Komentarzy