Mroźny City Trail w Łodzi z biegaczami Feniksa

• Mroźny City Trail w Łodzi z biegaczami Feniksa

W niedzielę, 3 stycznia pierwszy start w 2016 roku zaliczyli biegacze z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Ewa i Łukasz Knapik. Nasi reprezentanci wzięli udział w trzecim w sezonie biegu CITY TRAIL w Łodzi. Mimo trudnych warunków, w Parku 3 Maja na starcie pojawiło się aż 288 biegaczy, którzy wykazali się niezwykłą motywacją – temperatura sięgała minus 14 stopni C.

W słonecznej pogodzie najlepsze wyniki osiągnęli Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek. Wynik Tomasza Osmulskiego to 16:12. Drugi na mecie (po raz trzeci) Grzegorz Petrusiewicz uzyskał czas 16:18. Jako trzeci na metę wbiegł Szymon Kotyla – 16:23. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek, która tym razem potrzebowała 17 minut i 49 sekund, by pokonać 5-kilometrową trasę. Drugie miejsce zajęła – podobnie jak w dwóch poprzednich biegach – Sylwia Ślęzak (19:04), a trzecie – Małgorzata Michalak-Mattar (19:48).

Ewa Knapik z LKS Feniks Opoczno ukończyła bieg z czasem 31:17, zajmując 251 miejsce w kategorii open. Łukasz Knapik zajął 75 miejsce pokonując 5 km w czasie 22:40.

Przypominamy, że w sezonie czekają nas jeszcze trzy biegi w Łodzi z Cyklu City Trail: 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca.