KS Feniks na Konferencji Piłkarskiej Grassroots

  • KS Feniks na Konferencji Piłkarskiej Grassroots

16 października br. trenerzy z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Grzegorz Brzeski oraz Piotr Jesionek mieli przyjemność uczestniczyć w Kursokonferencji „Akademia Piłkarska Grassroots” zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej.  Kursokonferencja odbyła się na obiektach Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, a każdy z uczestników otrzymał certyfikat poświadczający odbycie szkolenia podpisany przez Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka oraz Dyrektora Sportowego PZPN Stefana Majewskiego.

Prelegentami podczas tegorocznej konferencji byli między innymi:

Paweł Janas – trener piłkarski i były piłkarz, w latach 2003-2006 selekcjoner reprezentacji. Największe sukcesy w karierze trenerskiej: mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski z Legią Warszawa w 1994 roku; mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów z Legią Warszawa w 1995 roku; awans do II rundy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z reprezentacją Polski U-21 w 1999 roku; awans do mistrzostw świata 2006 z reprezentacją Polski w 2005 roku; awans z Widzew Łódź z I ligi do Ekstraklasy w 2009 roku; ponowny awans z Widzew Łódź z I ligi do Ekstraklasy w 2010 roku; awans z Bytovią Bytów do I ligi w 2014 roku. Paweł Janas jest pierwszą w historii polskiej piłki nożnej osobą, która na mistrzostwach świata występowała zarówno jako zawodnik, jak i selekcjoner reprezentacji Polski.

Paweł Frelik – trener mentalny Polskiej reprezentacji w piłce nożnej (współpracujący między innymi z trenerem Adamem Nawałką, Rafałem Janasem, Bogdanem Zającem, a także piłkarzami takimi jak: Arek Milik, Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Karol Linetty, Kamil Grosicki, Michał Żyro, Dawid Kownacki, Dominik Furman, Filip Starzyński, Maciej Wilusz, Grzegorz Sandomierski czy Waldemarem Sobotą). Założyciel i Prezes Zarządu firmy The Winners Mental Training sp. z o.o., trener który prowadził grupowe treningi mentalne m. in. dla: Lechii Gdańsk, Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze, Miedzi Legnica czy Dolcanu Ząbki. Współautor audiobooków piłkarskich: „Artur Boruc radzi”, „Co masz w głowie to masz w mięśniach”, „Motywacja przed meczem”, „Gryź trawę – Michał Żewłakow”.

Bartłomiej Zalewski – obecny trener Polskiej reprezentacji U-15 w piłce nożnej. Byłu II trener reprezentacji Polski za kadencji Stefana Majewskiego. Były zawodnik m.in. takich klubów, jak MKS PMOS Zduńska Wola, Amica Wronki, Warta Poznań, Aluminium Konin czy Ekolog Wojsławice.

Marcin Sielczak oraz Mateusz Barciński z reprezentacji Polski AMP Futbol. Reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach, która na ostatnich Mistrzostwach Świata zajęła 4 miejsce.

Piotr Grzelczak – koordynator projektu Akademii Młodych Orłów w Łodzi. Trener Uczniowskiego Klubu Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Przemysław Prętkiewicz – przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W pierwszej części konferencji na sali wykładowej zaprezentowano oraz omówiono: inicjatywy Grassroots, zmiany w unifikacji szkolenia dzieci i młodzieży, ideę i działanie AmpFutbol w Polsce, program Akademii Młodych Orłów, trening mentalny jako świadoma i efektywna komunikacja, nowe publikacje PZPN oraz poruszono tematykę psychologii i motywacji w sporcie dziecięcym.

W drugiej części na hali sportowej trenerzy z młodzieżowych reprezentacji Polski oraz Akademii Młodych Orłów zaprezentowali przykładowe sesje treningowe z młodymi adeptami piłki nożnej trenującymi na co dzień w łódzkich drużynach. Tematyka tegorocznych sekcji praktycznych: trening bramkarski oraz trening najmłodszych piłkarzy.

Warto dodać iż w konferencji uczestniczyło wielu trenerów prowadzących drużyny piłkarskie w naszym łódzkim regionie.

Share Button

Comments

Komentarzy