Krwawy Sport w MDK z Feniksem

  • Krwawy Sport w MDK z Feniksem

Już po raz drugi Klub Honorowych Dawców Krwi przy Opoczno I sp. z.o.o. wraz Ludowym Klubem Sportowym „Feniks”, przeprowadzili w Miejskim Domu Kultury akcję krwiodawstwa „ODDAJ KREW”.

Akcja odbywała się w sali kameralnej MDK od godziny 10.00. Akcję obstawiała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W akcji wzięło udział 70 osób ale do pobrania krwi zakwalifikowało się 54 co daje 24,3 litra krwi. Każdy krwiodawca w zamian za udział w tym jakże potrzebnym przedsięwzięciu otrzymał gadżet w postaci koszulki, kalendarz na rok 2016 oraz standardową paczkę składającą się z czekolad, batona i napoju energetycznego.

To był pierwszy rok gdzie Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno współorganizował akcję oddawania krwi. Na organizacji się nie zakończyło, kilku członków zarządu oraz sympatycy klubu również oddali krew.

Dzisiejsza akcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że nie wszyscy zdołali się zarejestrować. Chętni do oddania krwi, którym dziś się nie udało, mogą to uczynić jutro, w Punkcie Pobrań przy Szpitalu Powiatowym w Opocznie.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim partnerom akcji: Gminie Opoczno, Miejskiemu Dom Kultury w Opocznie, Drukarni Konrad Jamorek, Opoczno I Sp. z.o.o., Studio Reklam Joint, Avangarda art&music, Opocznianie.pl, NaszeOpoczno.pl i mediom które stawiły się osobiście: Opoczno.info, Radio Plus oraz TOP Tygodnik Opoczyński.

Dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi za obstawienie akcji oraz za współorganizację – Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Opoczno I Sp. z.o.o.. Kolejna akcja już w przyszłym roku!

Odpowiedzialnym za przeprowadzenie akcji w imieniu LKS Feniks Opoczno był Piotr Jesionek (na zdjęciu powyżej trzech głównych organizatorów dzisiejszej akcji).

Share Button

Comments

Komentarzy