Kolarze Feniksa na III Zimowym Maratonie Śladami Hubala

• Kolarze Feniksa na III Zimowym Maratonie Śladami Hubala

6 marca kolarze reprezentujący LKS Feniks Opoczno: Andrzej Wędzikowski, Jan Kłosek oraz Grzegorz Lachowski wystartowali w zimowym maratonie „Śladami Hubala” w Osadzie Ceteń. Trasa trzeciego a zarazem finałowego etapu cyklu zorganizowanego przez MTB Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno prowadziła częściowo po trasie rowerowej „Śladami Hubala” – jednej z tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”. Zawodnicy Klubu Sportowego Feniks pokonali atrakcyjną przyrodniczo szesnastokilometrową trasę przebiegającą w dolinie rzeki Pilicy oraz historyczne miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim Hubalem. Nasi reprezentanci wybrali podczas sportowej imprezy trasę Mega – czyli dwie szesnastokilometrowe pętle.

Klasyfikację open mężczyzn na dystansie mega wygrał Damian Barul z czasem 1:03:48.000 z klubu Boro Niewiadów. Najwyżej z zawodników Feniksa uplasował się Andrzej Wędzikowski, który kończąc wyścig z czasem 1:10:49.470 zajął 12 miejsce w kategorii open i 2 miejsce w kategorii M5. Lepszy w tej kategorii wiekowej był tylko olimpijczyk z Atlanty z 1996 roku Sławomir Barul. Jan Kłosek wyścig ukończył z czasem 1:26:31.150 i uplasował się na 33 miejscu w kategorii open i 8 miejscu w kategorii M5.

mtbhubal3

W ostatecznej klasyfikacji generalnej cyklu Śladami Hubala 2016 kolarze Ludowego Klubu Sportowego Feniks zajęli następujące miejsca: Andrzej Wędzikowski na dystansie mega 6 miejsce, Jan Kłosek na dystansie mega 23 miejsce i 56 miejsce na dystansie giga, Grzegorz Lachowski na 44 miejscu na dystansie giga.

Gratulujemy udanych startów oraz liczymy na kolejne!

Zdjęcia autorstwa Ireneusza Stasika (Opoczno.info).