II Półmaraton Leszczyński z biegaczką Feniksa

• II Półmaraton Leszczyński z biegaczką Feniksa

19 marca 2017 roku biegaczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno Katarzyna Matysiak wzięła udział w II Półmaratonie Duda-Cars w Lesznie.

Zawody wygrał Mateusz Demczyszak, który do mety dobiegł z czasem 01:09:16. Drugie miejsce zajął Adam Matysiak, a trzecie Dawid Klaybor. Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Jerzyk ( czas: 01:20:08). W biegu wystartowało 654 zawodników.

Katarzyna Matysiak z Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończyła bieg z czasem 01:35:59 zajmując 183 miejsce w kategorii open, 12 miejsce w kategorii open kobiet oraz 5 miejsce w kategorii K30.
Nasza zawodniczka podczas zawodów nabawiła się kontuzji i pod znakiem zapytania stoi jej start w najbliższym maratonie w Dębnie.

II Półmaraton Leszczyński DUDA-CARS to impreza biegowa o charakterze sportowym, popularyzującą zdrowy tryb życia, promocję regionu leszczyńskiego, miasto LESZNO oraz integrację środowiska biegowego. Organizatorami biegu na 21,097 km byli: miasto LESZNO, MARATON LESZNO – przy patronacie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Życie Jest Piękne”, Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe „Grot” oraz Stowarzyszenie Klub Sportowy „64-STO”. Start i Meta zawodów zlokalizowane były na starym Rynku w Lesznie. Trasa biegu prowadziła ulicami miasta Leszna (śródmieście) o nawierzchni asfaltowej oraz miejscami po bruku.