I Bieg w Niewiadowie – RAZEM PO ZDROWIE z Feniksem

• I Bieg w Niewiadowie – RAZEM PO ZDROWIE z Feniksem

15 listopada członkowie Klubu Feniks Opoczno: Katarzyna Matysiak, Grzegorz Stępień, Tomasz Poddębniak oraz Grzegorz Brzeski brali udział w I Biegu w Niewiadowie – „Razem po zdrowie”. W biegu głównym na 10 km, który wystartował o godzinie 12:00 wzięło udział 179 osób, których nie przestraszył deszcz, ani przenikliwy chłód.

10 kilometrowa trasa o nawierzchni asfaltowej prowadziła przez Sołectwa Gminy Ujazd. Start i meta biegu znajdowała się przy Stadionie MUKS STAL NIEWIADÓW.

Z bardzo dobrej strony w Niewiadowie pokazała się kolejny raz biegaczka Feniksa Katarzyna Matysiak, która w kategorii open kobiet zajęła 2 miejsce z czasem 00:41:13. Wyżej była tylko Wanda Panfil (czas 00:40:13), mistrzyni świata w maratonie z 1991r. z Tokio, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski na długich dystansach. Warto dodać, iż nasza biegaczka wygrała swoją kategorię wiekową wśród kobiet.

W kategorii open mężczyzn wygrał Krystian Urbaszek z klubu MKS Tomaszów Mazowiecki, który ukończył bieg z czasem 00:34:17. Najwyżej z biegaczy reprezentujących Opoczno uplasował się Rafał Kałuża (czas: 00:39:12), który zajął 9 miejsce w kategori open. Z klubu Feniks biegacze uzyskali następujące czasy: Tomasz Poddębniak 00:44:08; Grzegorz Stępień 00:47:14 oraz Grzegorz Brzeski 00:54:26.

W biegu startował z Opoczna również Mistrz Europy 2015 w Kickboxingu w formule Kick Light – Piotr Stępień. Czas zawodnika MUKSW FF Sport Opoczno 00:47:16.

Wyniki reprezentantów LKS Feniks Opoczno:
🏃 Katarzyna Matysiak – czas: 00:41:13 (20 miejsce kategoria open; 2 miejsce kategria open kobiet i 1 miejsce kategoria K3)
🏃 Tomasz Poddębniak – czas: 00:44:08 (41 miejsce kategoria open; 37 miejsce kategoria open mężczyzn i 6 miejsce kategoria M4)
🏃 Grzegorz Stępień – czas: 00:47:14 (71 miejsce kategoria open; 61 miejsce kategoria open mężczyzn i 13 miejsce kategoria M4)
🏃 Grzegorz Brzeski – czas: 00:54:26 (149 miejsce kategoria open; 113 miejsce kategoria open mężczyzn i 38 miejsce kategoria M3)

Organizatorami sportowej imprezy byli: Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne „DAR SERCA”oraz Sołectwo Osiedle Niewiadów. Gratulujemy profesjonalnej organizacji biegu w debiucie!