Gminne Mistrzostwa LZS w Halowej Piłce Nożnej Seniorów

• Gminne Mistrzostwa LZS w Halowej Piłce Nożnej Seniorów

W najbliższą niedzielę 29 stycznia zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Ludowych Zespołów Sportowych w Halowej Piłce Nożnej Seniorów. Tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku będzie bronić drużyna LKS Feniks Opoczno.

3. Termin i miejsce
• Zgłoszenia do rozgrywek 29 stycznia 2017 roku (niedziela) , godz. 13:45 na Hali Sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie. Rozpoczęcie zawodów godzina 14:00.
• Mecze odbywać się będą w Hali Sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie (ul. Armii Krajowej 1) oraz w Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie (ul. Żeromskiego 3).
Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie turnieju z imieniu organizatora Konrad Indrychowski, Mariusz Wrzosek oraz Grzegorz Brzeski.

4. Zasady uczestnictwa
• Do rozgrywek mogą przystąpić zarejestrowane Ludowe Kluby Sportowe z Gminy Opoczno.
• Drużyny mogą reprezentować zrzeszeni zawodnicy w danym klubie. Zawodnicy, którzy reprezentują zespół z innej Gminy niż Opoczno w rozgrywkach trawiastych nie mogą wystąpić w turnieju. W sytuacji kiedy w drużynie wystąpi zawodnik nieuprawniony, wynik danego spotkania będzie zweryfikowany jako walkower.
• Zawodnik na czas rozgrywek reprezentuje tylko jedną drużynę.
• Kierownicy zgłaszający drużyny posiadają ubezpieczenie NW zawodników oraz pisemne zgody rodziców zawodników niepełnoletnich. W turnieju mogą brać udział zawodnicy którzy ukończyli 16 lat.
• Drużyny doręczają organizatorowi wypełnioną listę zawodników przed rozpoczęciem zawodów. Maksymalnie 10 zawodników.

5. Przepisy gry
Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN.
• Na boisku drużyna występuje w pięcioosobowym składzie.
• Jeżeli drużyna zostanie zdekompletowana (mniej niż 3 zawodników na polu gry) mecz zostaje przerwany, a przeciwnik otrzymuje walkower 5-0.
• Jeżeli drużyna nie zgłosi się na mecz w wyznaczonym terminie (czas oczekiwania 5 minut) przeciwnik otrzymuje walkower.
• Na każde życzenie organizatora kierownicy drużyn zobowiązani są do przedstawienia dowodów tożsamości zawodników.
• Zmiany lotne. Strefa techniczna zawodników rezerwowych znajduje się za własną bramką.
• Przy wykonywaniu autu obowiązuje wykop piłki zza linii lub linii bocznej boiska. Przeciwnik musi stać w takiej odległości aby nie przeszkadzać w wyprowadzeniu piłki. Z autu nie można zdobyć bramki bezpośrednio.
• Jeżeli piłka opuści boisko za linią końcową grę wznawia bramkarz wyrzutem ręką.
• W przypadku dotknięcia piłki do sufitu grę wznawia się rzutem wolnym.
• W czasie wykonywania rzutu wolnego przeciwnik powinien być ustawiony w odległości nie mniejszej niż 4 metry od piłki.
• Wznowienie gry powinno nastąpić w ciągu 5 sekund. Za opóźnianie gry piłka przyznana będzie przeciwnikowi (upływający czas sygnalizuje sędzia).
• Gra wślizgiem jest niedozwolona.
• Zawodnicy grają w obuwiu o podeszwie miękkiej. Sędziowie sprawdzają obuwie przed meczem.
• Zawodników obowiązuje jednolity strój sportowy z numeracją.
• Pozostałe przepisy i zasady gry zgodne z Przepisami Gry w Piłkę Nożną

Kary
• Kartka żółta – wykluczenie z gry na dwie minuty, druga żółta kartka w tym samym meczu traktowana jest jak kartka czerwona.
• Kartka czerwona – zawodnik, który zostaje ukarany czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry do końca meczu i musi opuścić boisko. Drużyna po upływie 5 minut może uzupełnić skład innym zawodnikiem. Za kartkę czerwoną zawodnik otrzymuje karę jednego meczu. Za wysoce niesportowe zachowanie zawodnik może zostać zdyskwalifikowany na cały turniej.

6. Klasyfikacja końcowa
4 najlepsze drużyny z fazy eliminacyjnej zagrają w fazie pucharowej. W przypadku zdobytej równej ilości punktów o miejscu decyduje mecz bezpośredni a dalej bilans bramkowy, stosunek bramek, ilość bramkę zdobytych.
Po fazie eliminacyjnej zostaną rozegrane półfinały, a następnie mecz o 3 miejsce oraz finał. W przypadku remisów w spotkaniach pucharowych o zwycięstwie decydować będą rzuty karne.

7. Klasyfikacja końcowa
Dla najlepszych 4 drużyn, bramkarza oraz strzelca przewidziano nagrody.

8. Zachowanie na terenie obiektów sportowych
* Na terenie obiektów sportowych, w których odbywają się mecze obowiązują ogólne przepisy prawa o poszanowaniu mienia oraz zakazu spożywania alkoholu i palenia papierosów. W przypadku ich naruszenia organizator poinformuje odpowiednie służby. Bezwzględnie zabrania się palenia tytoniu oraz wnoszenia i spożywania alkoholu, a także przebywania w stanie nietrzeźwym w pomieszczeniach obiektu.
* W halach sportowych obowiązuje zmiana obuwia.