Gala podsumowująca edycję CITY TRAIL z biegaczami Feniksa

  • Gala  podsumowująca edycję CITY TRAIL z biegaczami Feniksa

Gala  podsumowująca edycję Grand Prix Łódź CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbyła się 17 marca. W cyklu 2015/2016 sklasyfikowano 306 biegaczy, spośród 577, którzy startowali co najmniej raz. W City Trail Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 70, natomiast, tych, którzy wystartowali co najmniej raz było 129.

W uroczystym zakończeniu City Trailbrali udział zawodnicy Feniksa, którzy otrzymali zasłużone medale: Ewa Knapik, Łukasz Knapik. Ewa zajęła 90 miejsce open (99 sklasyfikowanych) wśród wszystkich -197 kobiet, które choć raz wystartowały oraz 38 miejsce (41)-84 w swojej kategorii wiekowej. Najlepszy czas jaki uzyskała to 31:08.
Łukasz zajął 81 miejsce open (sklasyfikowanych 207), wszystkich mężczyzn biorących udział w całym cyklu było 380 zawodników. W kategorii wiekowej uzyskał 33 miejsce (76)-141. Najlepszy czas jaki uzyskał to 22:32.

002

Zawodnicy Feniksa pokazali w całym cyklu chart ducha, biegali podczas największych mrozów tej zimy. Udowodnili, że śnieg nie stanowi bariery i nie zniechęca tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas, zrobić coś dla siebie i własnego zdrowia. Bieganie przecież, to nie tylko wyniki, medale… bieganie pozwala: poznawać nowych ludzi,wzmacnia siłę i kondycję, uczy dyscypliny, pozwala na większy kontakt z naturą (bieganie w lesie), pozwala schudnąć, pomaga się odstresować, wbrew pozorom to tani sport i co ważne nie ma ograniczeń pogodowych. Według lekarzy poprawia samopoczucie, najlepsza pigułka antydepresyjna,poprawia wydolność krążeniowo-oddechową,zwiększa odporność, świetnie wpływa na serce, wzmacnia kości, zapobiega cukrzycy, poprawia myślenie. Jednym zdaniem, to sport prawie dla każdego.

CITY TRAIL to cykl 6 biegów, aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec w minimum 4 biegach.Dystans, który należy pokonać to 5 kilometrów. Rozgrywany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu, cieszący się coraz większą popularnością wśród  biegaczy. Jest wyjątkowy dla biegaczy, ponieważ odbywa się uroczyste podsumowanie całej edycji, na oddzielnej – siódmej imprezie. Tego dnia nagradzani są najlepsi zawodnicy, a wszyscy którzy biegali w co najmniej 4 biegach otrzymują medale. CITY TRAIL w Łodzi obecny jest od dwóch sezonów w Parku 3 Maja (Stadion Łodzianki). Poprzednie przełajowe zawody organizowane były pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Organizatorem cyklu jest firma InesSport.Kolejna edycja rusza w październiku.

Gratulujemy!

Share Button

Comments

Komentarzy