Finał wakacyjnego projektu dla najmłodszych z Opoką oraz Feniksem

  • Finał wakacyjnego projektu dla najmłodszych z Opoką oraz Feniksem

29 sierpnia w siedzibie Abstynenckiego Stowarzyszenia Klubu Wzajemnej Pomocy „Opoka” mieszczącej się przy ulicy Rolna 5 w Opocznie obyło się ostatnie spotkanie w ramach realizowanego zadania publicznego pod tytułem: „Prowadzenie zajęć profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć sportowych uzupełnianych warsztatami prowadzonymi przez psychologów oraz terapeutów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Opoczno”. Pierwsza część składała się z warsztatów profilaktycznych, a po nich podsumowano drugą edycję projektu pod hasłem: „Nie – dla alkoholu i narkotyków! TAK – dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście! OPOCZNO 2016”. Uczestnicy wakacyjnych treningów piłkarskich, warsztatów oraz wycieczki do Warszawy otrzymali między innymi pamiątkowe meczowe koszulki z indywidualnym nadrukiem, puchary oraz zdjęcia.

IMG_3132

W uroczystym zakończeniu brali również udział członkowie zarządu A.S.K.W.P. Opoka Opoczno, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rodzice uczestników zadania, goście oraz opiekunowie i trenerzy prowadzący treningi piłkarskie z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno. Po podsumowaniu treningów oraz warsztatów które trwały na opoczyńskich orlikach w okresie czerwiec – sierpień prezes a zarazem gospodarz Krzysztof Miros zaprosił wszystkich na poczęstunek.

IMG_3178

W wakacyjnym zadaniu brali udział: Piotr Cieślik, Krystian Kszczot, Miłosz Cieślikiewicz, Wiktor Marczak, Maciej Starus, Mikołaj Wojtarek, Adrian Wróbel, Tomasz Borkowski, Wiktor Dacz, Nataniel Piotrowski, Sebastian Popecki, Miłosz Pęczek, Tytus Szkurłat, Seweryn Kszczot, Jakub Cieślikiewicz, Mateusz Bobrek, Jan Lesiak, Kacper Kwaśniak, Krzysztof Stępień, Adam Stępień, Antoni Kuleta, Mateusz Kluska, Damian Sijer, Mikołaj Gancarz, Norbert Stempniak, Kacper Marańda, Krzysztof Stępień, Michał Kluska, Artur Czarnecki, Bartomiej Nowak i Marcel Reszka.

Opiekunami podczas wycieczki, która była nagrodą za udział w zadaniu dla młodych piłkarzy byli: Krzysztof Miros, Tadeusz Gąbczyński, Franciszek Cieślik, Mateusz Lachowski, Kinga Szymańska-Jesionek, Sylwester Chmal, Piotr Jesionek, Michał Raczyński, Maciej Ziółkowski oraz Grzegorz Brzeski.

IMG_3149

IMG_3136

Zakładane rezultaty zrealizowanego zadania publicznego: kształtowanie i rozbudzanie w młodych ludziach zamiłowania do sportu oraz nauki, podniesienie umiejętności piłkarskich młodych uczestników zadania, nabycie przez uczestników wiedzy na temat szkodliwości działania alkoholu i innych środków odurzających i zagrożeń towarzyszących ich używaniu, zmniejszanie liczby działań ryzykownych podejmowanych przez młodzież związanych z alkoholem i narkotykami, rozwijanie pasji do sportu oraz nauki, zwiększenie świadomości przynależności do wspólnoty lokalnej, integracja rówieśników z Gminy Opoczno.

Podczas wycieczki do Warszawy, która była wisienką na torcie w realizowanym zadaniu młodzi opocznianie zwiedzali miedzy innymi Stadion Narodowy oraz Oceanarium Prehistoryczne 3D. Było również spotkanie z mistrzem świata freestyle football Krzysztofem Golonką oraz Agnieszką Kołodziejską i Tomkiem Florkiewiczem z Radia Zet. Więcej o wycieczce na stronie: http://ksfeniks.pl/wycieczka-opoka-oraz-feniksem-warszawy-spotkanie-mistrzem-swiata/.

Warsztaty terapeutyczne, które były częścią składową zadania prowadziła pedagog i terapeuta Marta Milczarczyk.

IMG_3122

Cały projekt, którego pomysłodawcą był Grzegorz Brzeski nadzorował Zarząd A.S.K.W.P. Opoka Opoczno na czele z Prezesem Krzysztofem Mirosem. Zadanie realizowane za akceptacją oraz wsparciem władz Miasta Opoczno oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie zadania w imieniu organizatora byli: Grzegorz Brzeski oraz Piotr Jesionek.

« 1 z 2 »

Trenerzy prowadzący treningi piłkarskie oraz opiekunowie podczas wycieczki nie pobierali wynagrodzenia. Nagrodą dla osób mających udział w realizacji przedstawionego zadania było spełnianie marzeń młodych mieszkańców Gminy Opoczno. Przeprowadzony projekt ma zmotywować niezłomnych młodych piłkarzy trenujących podczas wakacji z Opoką Opoczno oraz LKS Feniks Opoczno do walki o własne marzenia oraz zachęcić do uprawiania sportu.

Udział w treningach, warsztatach oraz wycieczce dla uczestników projektu pod hasłem: „Nie – dla alkoholu i narkotyków! TAK – dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście! OPOCZNO 2016 był bezpłatny.

Warto dodać, że młodzi piłkarze trenujący z klubem Feniks Opoczno dołączyli do promocji Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę – 3 września nad opoczyńskim zalewem. Piknik to wydarzenie organizowane przez Gminę Opoczno w ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej przeciwdziałania zanieczyszczaniu powietrza „Nie truj! – miej wpływ na to czym oddychasz”.

IMG_3189

Wielkie podziękowania dla wszystkich za wsparcie i pomoc w realizacji projektu!!

Zdjęcia autorstwa Mateusza Lachowskiego

Share Button

Comments

Komentarzy