Feniks Opoczno na Orlen Warsaw Marathon 2016

• Feniks Opoczno na Orlen Warsaw Marathon 2016

W niedzielę nowy reprezentant LKS Feniks Opoczno Rafał Kałuża pobiegł w największej i jednej z najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce Orlen Warsaw Marathon. W biegu towarzyszącym na 10 km wystartowali również, zaglądający na wspólne bieganie z Feniksem: Sylwia i Paweł Lesiak. Na trasach biegu na 10 km i maratonu – walczyło około 20 tysięcy biegaczy.

Maraton wygrał Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) z wynikiem 2:11.54, który został mistrzem Polski na dystansie 42 km 195 m. Drugie miejsce zajął rekordzista kraju Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) – 2:12.40. Trzecie miejsce Charles Munyeki (Kenia) 2:12:57. Wśród kobiet pierwsze miejsce Kumeshi Sichala (Etiopia) 2:28.43, drugie Arusei Jerop (Kenia) 2:29.21, trzecie Maryna Domancewicz (Białoruś) 2:32.12.

Zawodnik Klubu Sportowego Feniks Opoczno Rafał Kałuża ukończył bieg z czasem 03:23:43, zajmując: 1260 miejsce w kategorii open, 1214 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 523 miejsce w kategorii M-30. W maratonie wystartowało 8149 zawodników.

W biegu Oshee na 10 km zwyciężył Daniel Muindi Muteti (Kenia) 28.53, drugie miejsce zajął Hillary Kiptum Maiyo (Kenia) 28.58, trzecie Szymon Kulka (ULKS Lipinki) 29.47. Wśród kobiet najlepsze były: Nina Sawina (Białoruś) 32.59, Dominika Napieraj (AZS AWF Wrocław) 32.59, Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) 33.27.

Sylwia Lesiak ukończyła bieg z czasem 58:40, zajmując 5798 miejsce w kategorii open, 1449 w kategorii open kobiet i 1449 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Paweł Lesiak ukończył bieg z czasem 58:40, zajmując 5799 miejsce w klasyfikacji open, 4350 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 4350 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu na 10 km wystartowało 11’181 zawodników.

Gratulujemy startów i liczymy na kolejne!