DOZ Maraton Łódź z debiutującym biegaczem LKS Feniks Opoczno

• DOZ Maraton Łódź z debiutującym biegaczem LKS Feniks Opoczno

DOZ Maraton Łódź 2016 i ponad 2 tysiące maratończyków z całego świata. A wśród nich debiutujący na tym dystansie z Klubu Sportowego Feniks Opoczno Grzegorz Stępień.

DOZ Maraton, który wystartował 17 kwietnia o godzinie 9:00 spod Atlas Areny zwyciężył Abraw Misganaw z Etiopii. Dystans 42, 195 km pokonał w czasie 02:13:24. Drugie miejsce zajął Kenijczyk, Melly Rogers, który ukończył bieg zaledwie 21 sekund później. Trzecie miejsce Mutai Kipkemei, także z Kenii, którego czas wyniósł 02:14:15. Wśród Polaków najlepszy był Tomasz Walerowicz, który ukończył maraton z czasem 02:25:49. Wśród kobiet, najlepsza była Mutga Racheal Jemutai z Kenii – 02:31:41, druga na metę przybiegła Polka, Agnieszka Mierzejewska z czasem 02:32:04. Niestety biegaczce nie udało się zdobyć minimum olimpijskiego, które pozwoliłoby jej wystartować w Rio de Janeiro. Trzecia wśród kobiet była białorusinka, Natassia Ivanova z czasem 02:34:47.

Grzegorz Stępień z LKS Feniks Opoczno zajął 596 miejsce w kategorii open, 555 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 185 miejsce w kategorii M40. Dystans 42,195 km nasz reprezentant pokonał z czasem 03:47:03.