Biegacze Feniksa na XVII Półmaratonie Wtórpol. Podium Szymona Wiktorowicza

  • Biegacze Feniksa na XVII Półmaratonie Wtórpol. Podium Szymona Wiktorowicza

20 sierpnia biegacze reprezentujący Klub Sportowy Feniks Opoczno: Krzysztof Białas, Piotr Rożej oraz Szymon Wiktorowicz walczyli w deszczu w XVII edycji Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku – Kamiennej.
Bieg główny na dystansie 21,096 kilometrów wygrał Kenijczyk Abel Kibet Rop dobiegając do mety z czasem 01:05:30, drugie miejsce z czasem 01:06:14 zajął olimpijczyk oraz rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant „czarnego lądu” Bernard Kipkori, który dobiegł do mety z czasem 01:07:25.

Zawodnicy z Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno również pokazali się z dobrej strony. Szymon Wiktorowicz dobiegł do mety z czasem 01:17:53 zajmując wysokie 15 miejsce w kategorii open, 13 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 2 miejsce w kategorii M-20. Piotr Rożej z czasem 01:28:40 zajął 53 miejsce w kategorii open, 49 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 12 miejsce w kategorii M-35. Krzysztof Białas z czasem 01:30:00 zajął 60 miejsce w kategorii open, 55 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 4 miejsce w kategorii M-50.

skar2

W biegu wystartowało 332 uczestników, ukończyło 331. Organizatorami biegu Wtórpol byli: Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki, Gerard Magdziarz; przy współudziale: Urzędu Miasta w Skarżysku – Kamiennej, Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej, Ochotniczej straży pożarnej w Skarżysku-Kamiennej, Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej, Ośrodka Wypoczynkowego „REJÓW”, Starostwa Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej.

Gratulujemy udanych startów i czekamy na kolejne!!

Share Button

Comments

Komentarzy