Biegacze Feniksa na 20. Bełchatowskiej Piętnastce

• Biegacze Feniksa na 20. Bełchatowskiej Piętnastce

20 listopada zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Rafał Kałuża, Krzysztof Białas oraz Grzegorz Stępień uczestniczyli w 20. Ulicznym Biegu Bełchatowska Piętnastka. Jubileuszowa edycja biegu na 15 km cieszyła się ogromnych zainteresowaniem wśród biegaczy.

Wyścig zdominowali biegacze z Ukrainy, wygrał Andrzej Starżyński, który do mety dobiegł z czasem 00:45:47. Drugie miejsce zajął Mykola Iukhymchuk, a trzecie Sergii Okseniuk. W Bełchatowskim biegu wystartowało 1082 biegaczy, ukończyło 1066.

Rafał Kałuża z Klubu Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 01:00:11 zajmując 88 miejsce w kategorii open, 76 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 32 w kategorii M3. Krzysztof Białas ukończył bieg z czasem 01:04:30 zajmując 165 miejsce w kategorii open, 150 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 14 miejsce w kategorii M5. Grzegorz Stępień ukończył bieg z czasem 01:07:32 zajmując 245 miejsce w kategorii open, 227 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 64 miejsce w kategorii M4.

Organizatorem sportowej imprezy byli: Prezydent Miasta Bełchatowa – Mariola Czechowska oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Warto dodać, że Bełchatowska Piętnastka to zarazem IX bieg w cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.