Biegacz LKS Feniks na podium w Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gd.

• Biegacz LKS Feniks na podium w Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gd.

2 kwietnia zawodnik LKS Feniks Opoczno Szymon Wiktorowicz wystartował z sukcesem w XXXIII Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim. Bieg poświęcony pamięci poległym w Lesie Szpęgawskim w czasie II wojny światowej na około 5,5 km nasz zawodnik ukończył z czasem 0:18:24 zajmując 16 miejsce w kategorii open, 16 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 3 miejsce w kategorii M20-29.

Bieg w Starogardzie Gdańskim zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego trasa biegła drogą nr 22 Tczew-Chojnice wygrał Sergii Rybak z Ukrainy z czasem 0:16:38. Drugie miejsce z czasem 0:16:39 zajął Dmitrii Didovidiuk z Ukrainy, a trzecie Sergii Okseniuk z czasem 0:16:40 również z Ukrainy.

Wśród kobiet najlepsza była Olga Ochal, która ukończyła bieg z czasem 0:19:12. Warto dodać, że w biegu uczestniczyła również Łucja Wiktorowicz. Zawodniczka na co dzień zaprzyjaźnionego klubu Opoczno Sport Team ukończyła zawody z czasem 0:20:25 zajmując 35 miejsce w kategorii open oraz 6 w kategorii open kobiet. W zawodach sportowych zawodniczka z Opoczna biegła pod szyldem klubu Leśne Ludki Opoczno.

W biegu głównym którego meta mieściła się na Stadionie im. Kazimierza Deyny wystartowało 467 zawodników.