44. Maraton w Dębnie z życiówkami biegaczy Feniksa

• 44. Maraton w Dębnie z życiówkami biegaczy Feniksa

Raz w roku stolicą miłośników biegania staje się Dębno i tak było tym razem, w 44-tej edycji maratonu na trasie i wokół niej dosłownie zaroiło się od gwiazd. Jedną z nich była Wanda Panfil, mistrzyni świata w Maratonie. W 44. Maratonie w Dębnie 2 kwietnia 2017 roku pobiegli z Klubu Feniks Opoczno: Grzegorz Stępień oraz Piotr Rożej.

Wyścig na 42.195 km wygrał WAMBUA NDUVA Bonifacy z Kenii z czasem 2:16:47, drugie miejsce zajął KIPRONO TOO Silas róznież z Kenii z czasem KIPRONO TOO Silas, a trzecie kolejny Kenijczyk MUTUA MBITI James, który do mety dotarł z czasem 2:18:56. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka MUKAMI WAITHIRA Kellen, jej czas to 2:40:05.

Maraton w Dębnie (zachodniopomorskie) to najdłużej organizowana impreza tego typu w Polsce. W tym roku wystartowało 2’177 uczestników, a z dobrej strony pokazali się na niej kolejny raz nasi reprezentanci.

debno20171

Grzegorz Stępień z LKS Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 3:27:21 zajmując 287 miejsce w kategorii open, 263 w kategorii open mężczyzn oraz 96 miejsce w kategorii M40; a Piotr Rożej z ukończył bieg z czasem 3:29:52 zajmując 346 miejsce w kategorii open, 320 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 145 miejsce w kategorii M30.

Gratulujemy udanych startów i czekamy na kolejne!