40 Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego

• 40 Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego
40. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego i sukcesy biegaczy z Klubu Feniks Opoczno 👏🔥🏃
W dniu dzisiejszym w Tomaszowie Mazowieckim odbył się jubileuszowy 40. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego – naszego znakomitego Mistrza Olimpijskiego w biegu na 3000m z przeszkodami na Igrzyskach Olimpijskich w 1980roku w Moskwie. Na dystansie 10km rywalizowało i bieg ukończyło około 200 zawodników. Zawody wygrał reprezentant Ukrainy Dmyrło Musiiatchenko, który stoczył emocjonującą walkę z Patrykiem Stypułkowskim zwycięzcą dwóch poprzednich edycji biegu. Czas zwycięzcy to 31’26” a swoją wygraną wyszarpał na ostatnich finiszowych metrach wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę biegu o 1 sekundę. W biegu wystartowało trzech zawodników LKS Feniks Opoczno: Krzysztof Białas, Grzegorz Stępień i Piotr Rożej. Wszyscy swoje występy mogą zaliczyć do bardzo udanych. Piotr Rożej ukończył bieg na 12 miejscu OPEN z rekordem życiowym 38’23” co w pozwoliło uzyskać w bardzo mocno obsadzonej KAT M30 wysokie 8 miejsce. 13 miejsce OPEN również z rekordem życiowym 38’51” zajął Grzegorz Stępień, jednocześnie zajmując 2 miejsce w KAT M40. Krzysztof Białas zajął 32 miejsce OPEN oraz 2 miejsce w KAT M50 osiągając czas 42’01”.