35. Jubileuszowy Tomaszowski Bieg im. Malinowskiego z Feniksem

• 35. Jubileuszowy Tomaszowski Bieg im. Malinowskiego z Feniksem

4 września już po raz 35 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się bieg uliczny poświęcony pamięci Bronisława Malinowskiego trzykrotnego olimpijczyka z Monachium(1972) Montrealu (1976) i Moskwy(1980) złotego medalisty tych ostatnich Igrzysk w biegu na 3 km z przeszkodami. W Jubileuszowym Tomaszowskim Biegu wystartowali  biegacze Klubu Sportowego Feniks Opoczno: Katarzyna Matysiak, Szymon Wiktorowicz, Grzegorz Stępień oraz Rafał Kałuża.

tm2

Bieg na dystansie 10 km, w którym brało udział 333 uczestników zwyciężył Błażej Skowroński z czasem 00:32:59, drugie miejsce zajął Mateusz Celak z czasem 00:33:12, a trzecie miejsce Rafał Czarnecki, który ukończył zawody z czasem 00:33:36.

Najszybciej z przedstawicieli Feniksa Bieg im. Bronisława Malinowskiego ukończył Szymon Wiktorowicz, który z czasem 00:35:46, zajął 8 miejsce w kategorii open, 8 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 5 kategorii M 20-29. Rafał Kałuża ukończył bieg z czasem 00:41:07 plasując się na 35 miejscu w kategorii open, 33 miejscu w kategorii open mężczyzn i 8 miejscu w kategorii M 30-39. Katarzyna Matysiak ukończyła bieg z czasem 00:42:17, zajmując 45 miejsce w kategorii open, 4 miejsce w kategorii open kobiet i 1 miejsce w kategorii K 30-39. Grzegorz Stępień ukończył bieg z czasem 00:48:22, zajmując 114 miejsce w kategorii open, 100 miejsce w kategorii open mężczyzn i 25 miejsce w kategorii M 40-49.

tm1

Na koronnym dystansie 10 km Tomaszowskiej imprezy pobiegła m in. mistrzyni świata w maratonie z Tokio, Wanda Panfil. Tradycyjnie uczestnicy imprezy zmierzyli się na trzech dystansach: 1500 m, 3 km i 10 km.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, Rada Sportu przy prezydencie miasta, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Związkiem Strzeleckim „STRZELEC” i Komendą Hufca ZHP.

Gratulujemy udanych startów i czekamy oczywiście na kolejne!